Штефан чел Маре, Арѓеш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Штефан чел Маре
Општина
Држава  Романија
Округ Арѓеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 2.654
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Штефан чел Маре (романски: Ştefan cel Mare) е општина во округот Арѓеш во јужна Романија, во која живеат 2.654 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]