Штајнхудско езеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штајнхудско езеро
Езеро Штајнхуд е езеро во Германија . Се наоѓа на тероторијата  Доња Саксонија.Површината на езерото е 29,1km²    
Позицијата на езерото во Германија.