Шрефенборн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шрефенборн (германски: Schrevenborn) — општинска заедница во округот Плен, во Шлезвиг-Холштајн, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Хајкендорф.

Општинската заедница Шрефенборн се состои од следниве општини:

  1. Хајкендорф
  2. Менкеберг
  3. Шенкирхен

Координати: 54°22′19″ N; 10°12′29″ E / 54.372° СГШ; 10.208° ИГД / 54.372; 10.208