Шоуто на Елен Деџенерес

Од Википедија — слободната енциклопедија

Шоуто на Елен Деџенерес (анг. The Ellen DeGeneres Show), честопати скратено како Елен, е американско телевизиско ток-шоу водено од глумицата Елен Деџенерес. Почнувајќи на 8 септември, 2003, се прикажува на синдикали, вклучувајќи ги и станиците поседувани од NBC Universal.[1] Првите пет сезони, шоуто било одржувано во Студио 11 во NBC Studios во Бурбанк, Калифорнија. Подоцна се префрлило на Stage 1 блиску Warner Bros.[2] Од почетокот до шестата сезона, Елен е прикажувано во висока резолуција. Закажано е да трае барем до телевизиски сезони до 2013–2014 година.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2011-11-04. Посетено на 2011-06-30.
  2. Ellen's Movin' on Up! – The Ellen DeGeneres Show[мртва врска]
  3. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2012-01-13. Посетено на 2011-06-30.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]