Шон Бредли

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шон Бредли
Шон Бредли
Шон Бредли
Позицијацентар
Висина2,29 м
Тежина125 кг
Број76, 45, 44
Роден22 март 1972
НационалностГерманија / САД
Драфт1993 / 1993
Избран од Филаделфија 76
Проф. кариера1993–2005
Репрезентација

Шон Бредли ( англиски: Shawn Bradley) е роден во Западна Германија, 22 март 1972. И е поранешен американски германски кошаркар .

На драфтот во 1993 година, тој бил избран од Филаделфија 76 како втор.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]