Шлинс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шлинс
Шлинс is located in Австрија
Шлинс
Шлинс
Местоположба во Австрија
Координати: 47°12′00″N 09°41′00″E / 47.20000° СГШ; 9.68333° ИГД / 47.20000; 9.68333Координати: 47°12′00″N 09°41′00″E / 47.20000° СГШ; 9.68333° ИГД / 47.20000; 9.68333
ЗемјаАвстрија
ПокраинаВнесете покраина
ОкругВнесете округ
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Шлинс (герм. Schlins) е гратче и општина во округот Фелдкирх во покраината Предарлска, Австрија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  1. Statistik Austria - Bevölkerung zu Jahres- und Quartalsanfang, 2014-01-01.