Шлемер Бах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шлемер Бах
Schleemer Bach Bridge and viaduct.jpg
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Шлемер Бах е река во Хамбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]