Широ Мисаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Широ Мисаки
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 3 (0)
† Учества (Голови).

Широ Мисаки — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]