Шинзо Короки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шинзо Короки
Лични податоци
Роден на 31 јули 1986(1986-07-31)(37 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Urawa Reds
Број 30
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2012 Kashima Antlers
2013– Urawa Reds
Репрезентација
2008– Јапонија Јапонија 16 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шинзо Короки (роден 31 јули 1986) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2008 2 0
2009 8 0
2010 1 0
2011 1 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 4 0
Вкупно 16 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]