Шиели (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Шиели
—  Округ  —
Шиелі ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Кизилорда
Центар Шиели
Население
 • Вкупно 60.000 жит.
Час. појас East (UTC+6)

Шиели (казашки: Шиелі ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Шиели.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]