Шигејоши Сузуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шигејоши Сузуки
Лични податоци
Роден на 13 октомври 1902(1902-10-13)
Роден во Јапонија
Починал на 20 декември 1971(1971-12-20) (возр. 69)
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Waseda WMW
Репрезентација
1927 Јапонија Јапонија 2 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шигејоши Сузуки (роден 13 октомври 1902) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]