Прејди на содржината

Шигејоши Мочизуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шигејоши Мочизуки
Лични податоци
Роден на 9 јули 1973(1973-07-09)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2000 Nagoya Grampus Eight
2000 Kyoto Purple Sanga
2001–2002 Vissel Kobe
2003–2004 JEF United Ichihara
2003Vegalta Sendai
2005–2006 Yokohama FC
Репрезентација
1997–2001 Јапонија Јапонија 15 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шигејоши Мочизуки (роден 9 јули 1973) — јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 2 0
1998 1 0
1999 2 0
2000 9 1
2001 1 0
Вкупно 15 1

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]