Прејди на содржината

Шигемару Такенокоши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шигемару Такенокоши
Лични податоци
Роден на 15 февруари 1906(1906-02-15)
Роден во Јапонија
Починал на 6 октомври 1980(1980-10-06) (возр. 74)
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Tokyo Imperial University LB
Репрезентација
1925–1930 Јапонија Јапонија 5 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шигемару Такенокоши (роден 15 февруари 1906) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1925 1 0
1926 0 0
1927 2 1
1928 0 0
1929 0 0
1930 2 0
Вкупно 5 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]