Шеќерпаре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шеќерпаре
Wasserweltfest 2012 - Türkische Mehlspeise.jpg
Дел од оброкотДесерт
Место на потеклоТурција
Главни состојкиБрашно, масло, сируп (шербет)

Шеќерпаре е еден од популарните десерти во турската кујна. Главно подготвен со печење  меки топчиња од бадемово тесто натопено во густ сируп или шербет со вкус на лимон. Името шеќерпаре доаѓа од туркиот збор "sheh-ker-pah-reh".

Надворешни врски[уреди | уреди извор]