Шет (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шет
Округ
Шет ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина КАраганди
ЦентарАксу-Ајули
Часовен појас+6 (UTC+6)

Шет (казашки: Шет ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди со центар Аксу-Ајули.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]