Шемонаика (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шемонаика
Округ
Шемонаиха ауданы
Амблем на Шемонаика
Амблем
East Kazakhstan Province Shemonaikha.png
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарШемонаика
Часовен појасБВ (UTC+6)

Шемонаика (казашки: Шемонаиха ауданы) е округ на покраината Источен Казахстан во Казахстан. Административен центар на округот е градот Шемонаика.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]