Шверин (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шверин — главен град на германската сојузна покраина Мекленбург-Западна Померанија.

Шверин, исто така, може да се однесува на:

Луѓе наречени Шверин се: