Швајницер Флис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Швајницер Флис
Schweinitzer Fließ
Земја Германија
Слив
Главен извор Хоенбуко
Устие Шварце Елстер кај Швајниц
Течение Шварце ЕлстерЕлбаСеверно Море
Речен систем Елба
Физички особености
Должина 25 км

Швајницер Флис е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]