Швајницер Флис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Швајницер Флис
Schweinitzer Fließ
ЗемјаГерманија
Слив
Главен изворХоенбуко
УстиеШварце Елстер кај Швајниц
ТечениеШварце ЕлстерЕлбаСеверно Море
Речен системЕлба
Физички особености
Должина25 км

Швајницер Флис е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]