Шахот во 1985 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во шахот
Поврзани теми од периодот

1985 во шахот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Починале[уреди | уреди извор]