Шахот во 1940 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во шахот
Поврзани теми од периодот

1940 во шахот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Починале[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Tadeusz Wolsza, Arcymistrzowie, mistrzowie, amatorzy... Słownik biograficzny szachistów polskich, Wydawnictwo DiG, Warszawa 1995 (tom 1), 1996 (t.2), 1999 (t.3)
  2. http://www.geocities.com/SiliconValley/Lab/7378/history.txt

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

1940 низ таблите Архивирано на 15 декември 2010 г.