Шарена Чешма

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шарена Чешма is located in Република Македонија
Шарена Чешма
Шарена Чешма
Шарена Чешма (Република Македонија)

Шарена Чешма е чешма во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 23' 36'', лонгитуда 21o 48' 33''.