Шардара (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шардара
Округ
Шардара ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарШардара
Час. појасEast (UTC+6)

Шардара (казашки: Шардара ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Шардара.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]