Шемкир (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шамкир (округ))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шемкир (азерски: Şəmkir) — административен округ во Азербејџан. Главен град на округот е Шемкир.

Поврзано[уреди | уреди извор]