Шал акин (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шал Акин
Округ
Шал ақын ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарСергеевка
Часовен појасEast (UTC+6)

Шал Акин (казашки: Шал ақын ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Сергеевка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]