Шалке 04 (кошарка)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фудбалски клуб Гелзенкирхен-Шалке 04 е. В., или пак попознат како ФК Шалке 04, е германски спортски клуб од областа на Гелзенкирхен,[1] чиј кошаркарски тим игра во ПроА лигата.

Наводи[уреди | уреди извор]