Шаблон:Wiktionarypar

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Wiktionary-logo-en.svg
Поимот [[викиречник:{{{1}}}|{{{1}}}]] во Викиречникот, слободниот речник.

Овој шаблон е самонаведувачки и како е таков е дел од Википедија проектот а не енциклопедиска содржина.

Начин на користење: {{Wiktionarypar|1st|2nd|...|5th}} (еден до пет параметри)

Поврзано:


Шаблон:Wiktionary (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)


Шаблон:Wiktionarypar (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)


Шаблон:Wiktionaryleft (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)


Шаблон:Wiktionarycat (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)