Шаблон:VIR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Американски Девствени Острови

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{VIR}}

Става знаменце и викиврска за Американски Девствени Острови. Овој шаблон е пандан на {{flag|Американски Девствени Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{ISV}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „ISV“ е код на МОК за Американски Девствени Острови.

Поврзано