Шаблон:UF-hcal-part

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Овој шаблон го дава и датумот што го скриваат каскадните стилски страници (CSS) во форматот ISO 8601 потребен за еден или повеќе од следниве микроформати:

обично (но не секогаш) во инфокутија или сличен шаблон или табела.

Се користи во hCard за организации, собиралишта и сл.; за луѓе користете {{Датум на раѓање}} или {{Роден на и возраст}}.

На истиот начин, {{Завршен датум}} го дава датумот како на hCalendar (class="dtend").

Поподробно на проектот за микроформати.