Шаблон:Tlf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{tlf|...}}

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Ова е {{tlf}} шаблонот.

Овој шаблон работи речиси исто како шаблонот {{tlc}}, пог. целосна документација за него.

Овде се неколку едноставни примери:

{{tlf|име на шаблонот|параметри}}

Дава ваков испис:

{{име на шаблонот|парамери}}

Поврзано[уреди извор]