Шаблон:Tld

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{tld|...}}

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Ова е шаблонот {{tld}}.

Овој шаблон работи речиси ист со шаблонот {{tlc}}. Погл. целосната документација.

Еве неколку кратки примери:

{{tld|име на шаблонот|параметри}}

Го дава следниов испис:

{{име на шаблонот|параметри}}

Поврзано[уреди извор]