Шаблон:Starbox relpos

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пред да направите било какви измени на овој шаблон, ве молиме прво да ги продискутирате вашите намери на страницата за разговор на ВикиПроект Астрономски објекти. Благодариме.
Местоположба (во однос на {{{primary}}})
Дел{{{component}}}
Епоха на набљудување{{{epoch}}}
Аголно растојание{{{angdistsec}}}
Аголно растојание{{{angdistmas}}} mas
Положбен агол{{{posang}}}°
Забележано одвојување
(проектирано)
{{{projsep}}} AU {{{projsepref}}}