Шаблон:Starbox orbit

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пред да направите било какви измени на овој шаблон, ве молиме прво да ги продискутирате вашите намери на страницата за разговор на ВикиПроект Астрономски објекти. Благодариме.
Орбита
Главна{{{primary}}}
Придружник{{{name}}}
Период (P){{{period_unitless}}}
Голема полуоска (a){{{axis}}}"
Ексцентрицитет (e){{{eccentricity}}}
Наклон (i){{{inclination}}}°
Должина (Ω){{{node}}}°
Перицентарска епоха (T){{{periastron}}}
Аргумент на перицентарот (ω)
(споредна)
{{{periarg}}}°
Аргумент на перицентарот (ω)
(главна)
{{{periarg_primary}}}°
Полузамав (K1)
(главна)
{{{k1}}} км/с
Полузамав (K2)
(споредна)
{{{k2}}} км/с