Шаблон:PH wikidata

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Овој шаблон е наменет за извлекување на податоци од Википодатоците за употреба во шаблонот {{Инфокутија Населено место}} што се превметнува во статии за населени места на Филипините. Засега шаблонов се користи во статијата, но во иднина може да се премести во самиата {{Инфокутија Населено место}}.

Употреба[уреди извор]

{{PH wikidata|назив на својство}} каде назив на својство е едно од следниве

 • area_code
 • area
 • capital_of
 • climate_type
 • commons
 • council_title
 • country
 • diocese
 • district
 • electoral_district
 • electorate_point_in_time
 • electorate_title
 • electorate
 • elevation_ft
 • elevation_m
 • established_date или founded
 • government_type
 • iata
 • icao
 • image_caption
 • image_flag
 • image_map
 • image_seal
 • image_shield
 • image_skyline
 • income_class_ordinal
 • income_class_title
 • income_class или income_class_text
 • iso_region или iso_code или coordinates_region
 • language
 • leader_title или mayor_title
 • located_on или located_in
 • map_caption
 • motto
 • municipalities или barangays
 • nickname1
 • official_name
 • operator
 • osm
 • patron_saint
 • population_as_of
 • population_demonym или demonym
 • population_point_in_time
 • population_total
 • postal_code
 • province
 • region
 • seat
 • settlement_text
 • settlement_type
 • vicemayor_title
 • website

Поврзано[уреди извор]