Шаблон:NIU

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Ниуе

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{NIU}}

Става знаменце и викиврска за Ниеуе. Овој шаблон е пандан на {{flag|Ниуе}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано