Шаблон:MOZ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Мозамбик

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{MOZ}}

Става знаменце и викиврска за Мозамбик. Овој шаблон е пандан на {{flag|Мозамбик}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано