Шаблон:MLD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Молдавија

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{MDA}}

Става знаменце и викиврска за Молдавија. Овој шаблон е пандан на {{flag|Moldova}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано