Шаблон:MHL

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Маршалски Острови

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{MHL}}

Става знаменце и викиврска за Маршалови Острови. Овој шаблон е пандан на {{flag|Маршалски Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на МОК за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано