Шаблон:Location map Шпанија Андалузија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Андалузија
name Андалузија
border
coordinates
38.869010
-7.640606 ←↕→ -1.551795
35.71658
map center 37°17′34″ СГШ; 4°35′46″ ЗГД / 37.292795° СГШ; 4.5962005° ЗГД / 37.292795; -4.5962005
image Andalucía-loc-Spain inset.png
Location map Шпанија Андалузија