Шаблон:Location map Црна Гора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Location map of Црна Гора
name Црна Гора
border
coordinates
43.7
18.3 ←↕→ 20.5
41.8
map center 42°45′ СГШ; 19°24′ ИГД / 42.75° СГШ; 19.4° ИГД / 42.75; 19.4
image Montenegro location map.svg
Location map Црна Гора
image1 Relief Map of Montenegro.svg
Location map Црна Гора