Шаблон:ПолКарта Хрватска

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Location map Хрватска)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хрватска
name Хрватска
border
coordinates
46.8
13.1 ←↕→ 19.9
42.1
map center 44°27′ СГШ; 16°30′ ИГД / 44.45° СГШ; 16.5° ИГД / 44.45; 16.5
image Croatia_location_map.svg
ПолКарта Хрватска
image1 Relief map of Croatia.png
ПолКарта Хрватска
image2 Croatia location map-2011-01-02.jpg
ПолКарта Хрватска
skew 1.0
lat_skew 0.0