Шаблон:Location map Франција Шампања-Ардени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шампања-Ардени
name Шампања-Ардени
border
coordinates
50.25
3.25 ←↕→ 6.0
47.5
map center 48°52′30″ СГШ; 4°37′30″ ИГД / 48.875° СГШ; 4.625° ИГД / 48.875; 4.625
image Champagne-Ardenne region location map.svg
Location map Франција Шампања-Ардени
image1 Champagne-Ardenne region relief location map.jpg
Location map Франција Шампања-Ардени