Шаблон:Location map Франција Корзика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Корзика
name Корзика
border
coordinates
43.15
8.4 ←↕→ 9.7
41.25
map center 42°12′ СГШ; 9°03′ ИГД / 42.2° СГШ; 9.05° ИГД / 42.2; 9.05
image Corse region location map.svg
Location map Франција Корзика
image1 Corse region relief location map.jpg
Location map Франција Корзика