Шаблон:Location map Тибетска Висорамнина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тибетска Висорамнина
name Тибетска Висорамнина
border
coordinates
42
66 ←↕→ 108
23
map center 32°30′ СГШ; 87°00′ ИГД / 32.5° СГШ; 87° ИГД / 32.5; 87
image Topografic map of Tibetan Plateau.png
Location map Тибетска Висорамнина
Икона за документација Документација за предлошка[создај]