Шаблон:Location map Тајн и Вер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тајн и Вер
name Тајн и Вер
border
coordinates
55.09
-1.90 ←↕→ -1.30
54.78
map center 54°56′06″ СГШ; 1°36′00″ ЗГД / 54.935° СГШ; 1.6° ЗГД / 54.935; -1.6
image Tyne and Wear UK location map.svg
Location map Тајн и Вер
image1 Tyne and Wear UK relief location map.jpg
Location map Тајн и Вер