Шаблон:Location map Тајланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тајланд
name Тајланд
border
coordinates
20.6
97.1 ←↕→ 106.0
5.4
map center 13°00′ СГШ; 101°33′ ИГД / 13° СГШ; 101.55° ИГД / 13; 101.55
image Thailand location map.svg
Location map Тајланд
image1 Thailand location map Topographic.png
Location map Тајланд