Шаблон:Location map Сирија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сирија
name Сирија
border
coordinates
37.6
34.9 ←↕→ 42.7
32.0
map center 34°48′ СГШ; 38°48′ ИГД / 34.8° СГШ; 38.8° ИГД / 34.8; 38.8
image Syria location map3.svg
Location map Сирија
image1 Syria physical location map.svg
Location map Сирија