Шаблон:Location map Сао Томе и Принсипе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сао Томе и Принсипе
name Сао Томе и Принсипе
border
coordinates
1.9
6.2 ←↕→ 7.7
-0.2
map center 0°51′ СГШ; 6°57′ ИГД / 0.85° СГШ; 6.95° ИГД / 0.85; 6.95
image São Tomé and Príncipe location map.svg
Location map Сао Томе и Принсипе
image1 São Tomé and Príncipe physical map.svg
Location map Сао Томе и Принсипе