Шаблон:Location map Малезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Малезија
name Малезија
border
coordinates
8
99 ←↕→ 120
0
map center 4°00′ СГШ; 109°30′ ИГД / 4° СГШ; 109.5° ИГД / 4; 109.5
image Malaysia location map.svg
Location map Малезија
image1 Malaysia relief location map.jpg
Location map Малезија