Шаблон:Location map Латвија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Латвија
name Латвија
border
coordinates
58.5
20.5 ←↕→ 28.6
55.5
map center 57°00′ СГШ; 24°33′ ИГД / 57° СГШ; 24.55° ИГД / 57; 24.55
image Latvia location map.svg
Location map Латвија
image1 Relief Map of Latvia.jpg
Location map Латвија
image2 Latvia relief location map.jpg
Location map Латвија