Шаблон:Location map Иран

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Иран
name Иран
border
coordinates
40.0
43.5 ←↕→ 64.0
24.5
map center 32°15′ СГШ; 53°45′ ИГД / 32.25° СГШ; 53.75° ИГД / 32.25; 53.75
image Iran location map.svg
Location map Иран
image1 Iran relief location map.jpg
Location map Иран
Икона за документација Шаблонска документација[создај]